Komunikaty

SPODZIEWANE UTRUDNIENIA NA DROGACH DO KOPALNI I ELEKTROWNI:

To ważna informacja dla wszystkich tych, którzy w środę, 11 grudnia 2019 roku, planują podróż drogami dojazdowymi prowadzącymi do bełchatowskiej kopalni i elektrowni. Właśnie tego dnia muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu, które są przewidywane w związku z planowanym protestem kibiców GKS Bełchatów.
czytaj dalej

OGŁOSZENIE W SPRAWIE PRZERW W DOSTAWIE WODY:

Urząd Gminy Bełchatów informuje o przerwach w dostawie w miejscowościach Wiktorów, Dobrzelów oraz Zawady.
czytaj dalej

ZAWIADOMIENIE O WYŁOŻENIU DO PUBLICZNEGO WGLĄDU PROJEKTÓW UPROSZCZONEGO PLANU URZĄDZENIA LASU:

Zawiadomienie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektów Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, stanowiących własność osób fizycznych i wspólnot gruntowych obrębów ewidencyjnych gminy Bełchatów.
 
Szczegóły w załączniku.
czytaj dalej

WYBORY SOŁTYSA W WOLI KRUSZYŃSKIEJ:

Mieszkańcy sołectwa Wola Kruszyńska będą we wtorek, 22 października, wybierać nowego sołtysa. Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, zarządził nowe wybory w związku z ustąpieniem Krzysztofa Soleckiego z funkcji sołtysa.
czytaj dalej

KOMUNIKAT PPIS W RADOMSKU - WARUNKOWA PRZYDATNOŚĆ WODY DO SPOŻYCIA:

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Radomsku z dnia 7 października 2019 r. w sprawie warunkowo przydatnej wody do spożycia z urządzenia wodociągowego "Włodzimierz" w miejscowości Napoleonów.
 
Szczegółowe informacje dostępne w załączniku.
czytaj dalej

NOWE POŁĄCZENIA AUTOBUSOWE I BILET ZINTEGROWANY ŁKA I PKS:

Od września mieszkańcy Województwa Łódzkiego mogą korzystać z nowych połączeń autobusowych, które utworzono w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Jak informuje Urząd Marszałkowski w Łodzi, stworzonych zostało 29 nowych połączeń autobusowych, mieszkańcy mogą również korzystać z Biletu Zintegrowanego ŁKA+PKS.
czytaj dalej

LASY PAŃSTWOWE ZAPRASZAJĄ NA SPOTKANIE:

Nadleśnictwo Bechatów zaprasza na spotkanie informacyjne w zakresie zwalczania afrykańskiego pomoru świń z elementami bioasekuracji.
czytaj dalej

MASZ GŁOS - RUSZA KOLEJNA ODSŁONA AKCJI:

W całym kraju rusza nowa edycja akcji „Masz głos”, która zmienia Polskę lokalnie i buduje dialog pomiędzy społecznością lokalną a władzami samorządowymi. Organizatorzy, czyli Fundacja Batorego i partnerzy akcji, zapraszają do rejestracji na stronie www.maszglos.pl wszystkich tych, którzy chcieliby w swoich miejscowościach zainicjować nowe projekty, czy przedsięwzięcia.
czytaj dalej

KOMUNIKAT WIORIN W ŁODZI:

Komunikat dla producentów, dystrybutorów i firm transportowych przemieszczających bulwy ziemniaków na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i do innych państw Unii Europejskiej.
czytaj dalej

BEZPŁATNA POMOC DLA OFIAR PRZESTĘPSTW:

W Łodzi ruszyło pierwsze w Polsce Specjalistyczne Centrum Pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Projekt realizuje Fundacja Subvenio.
 
Z usług Centrum mogą korzystać osoby pokrzywdzone przestępstwem z terenu całej Polski. Działalność Centrum jest współfinansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
 
Osoby zgłaszające się do Centrum i zakwalifikowane do udziału w programie mogą otrzymać szeroko pojętą pomoc psychologiczną (w postaci konsultacji i spotkań interwencyjnych z psychologiem oraz sesji terapii krótko jak i długoterminowej), konsultacje psychiatryczną, pomoc w zakresie rehabilitacji w postaci usług rehabilitanta w domu pacjenta oraz dofinansowanie przy kupnie leków poza refundacją NFZ, w tym także wyrobów medycznych, niezbędnych w procesie powrotu do zdrowia lub łagodzących skutki przestępstwa.
 
Istnieje również możliwość skorzystania z dopłat przy korzystaniu z konsultacji lekarskich u najlepszych w Łodzi specjalistów, przyjmujących także w placówkach komercyjnych, jeśli konieczność konsultacji wynika z zaistniałego przestępstwa. Oprócz tego jest też możliwość wyjazdu do sanatorium ze znaczną dopłatą lub nawet całkowitą refundacją pobytu, poza kolejką w NFZ, jeśli pobyt ma łagodzić skutki przestępstwa.
 
W ramach tego samego programu poszkodowani mogą liczyć na pomoc np. w zakupie wyposażenia mieszkania lub sprzętu AGD, jeśli ma to bezpośredni związek z zaistniałym przestępstwem i łagodzi lub niweluje jego skutki.
 
Centrum mieści się w Łodzi, przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 52 w Łodzi, recepcja w pok. G03
(budynki Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej), pracuje w godzinach:
poniedziałek, wtorek - godziny 10 - 20
środa, czwartek, piątek - godziny 8 – 18.
 
W tych samych godzinach czynny jest telefon centrum, nr 514 025 546
 
Projekt” Specjalistyczne Centrum Pomocy” realizowany jest w latach 2019- 2021.
Wszystkie usługi świadczone w ramach Specjalistycznego Centrum Pomocy są bezpłatne.
czytaj dalej
1 2 3 4

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022