Logo: BIP

Inwestycje gminne

Droga betonowa w Janowie jest gotowa

  • 23-05-2024
Gotowy jest już kolejny odcinek drogi betonowej w naszej gminie. Tym razem chodzi o drogę  w Janowie. Nowa nawierzchnia została ułożona na odcinku 437 metrów. Droga zyskała szerokość 4 metrów, powstały tam też obustronne pobocza.
- Droga jest bezpieczna i wygodna, myślę, że mieszkańcy będą z niej zadowoleni - mówi Konrad Koc Wójt Gminy Bełchatów.
Jednocześnie roboty związane z budową dróg betonowych prowadzone są też w Wólce Łękawskiej oraz w Emilinie.
czytaj dalej

Nowe oświetlenie powstaje w Ludwikowie

  • 27-03-2024
W Ludwikowie ruszyły prace, związane z montażem oświetlenia na jednej z bocznych uliczek. Powstanie tam 450 metrów nowej sieci oświetleniowej, pracownicy Przedsiębiorstwa Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów zamontowują na tym nowym odcinku siedem słupów oświetleniowych.
Prace z tym związane powinny zakończyć się na początku kwietnia, ale to dopiero pierwsza część robót, planowanych na tym odcinku. W tym roku na tej drodze ułożona zostanie również betonowa nawierzchnia.
czytaj dalej

Umowy na przebudowy dróg w Dobrzelowie i Emilin - Wola Mikorska podpisane

  • 20-03-2024
Ruszają kolejne przebudowy dróg. Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc i Jan Płusa, prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych PEUK podpisali umowy na realizację inwestycji, związanych z przebudową dróg na osiedlu Parasolka w Dobrzelowie oraz drogi Emilin - Wola Mikorska.
 
Rozbudowa i przebudowa drogi przez Parasolkę obejmie odcinek o długości 793 metrów. Droga zostanie odwodniona, nawierzchnia będzie miała szerokość 5 metrów, wybudowane zostaną tam też pobocza o szerokości 0,75 metrów oraz zjazdy do posesji.
PEUK będzie miał 8 miesięcy na wykonanie całego zadania, a koszt przebudowy drogi to 2.790.624 zł. Gmina Bełchatów pozyskała na tę inwestycję 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.
 
Przebudowadrogi Emilin - Wola Mikorska wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną to z kolei inwestycja, która kosztować będzie 6.854.999 zł. Najpierw na liczącym nieco ponad 1,1 km odcinku między Emilinem a skrzyżowaniem w stronę tzw. starej Zalesnej wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna. Następnie zostanie tam ułożona nowa nawierzchnia, wzdłuż drogi powstanie też ścieżka pieszo - rowerowa, chodniki, pobocza i zatoka autobusowa oraz oświetlenie. Czas na wykonanie tych prac to 18 miesięcy.
 
czytaj dalej

W Wielopolu rozpoczęły się prace przy budowie drogi

  • 18-03-2024
W Wielopolu ruszyły prace, związane z rozbudową drogi na odcinku od skrzyżowania z DK 74 do skrzyżowania z drogą w kierunku Niedyszyny. Rozbudowa obejmie odcinek 550 metrów, droga będzie miała szerokość 5 metrów, ułożone zostaną również pobocza. Odcinek zostanie też odpowiednio odwodniony. I właśnie od tego elementu - prac związanych z przygotowaniem porządnego odwodnienia tego odcinka, rozpoczęły się tu roboty.
 
- Droga jest rozbudowywana w systemie "zaprojektuj i wybuduj" - mówi Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów. - Firma, która zajmuje się inwestycją, najpierw przygotowywała projekt tego zadania. Jest on już gotowy, w związku z tym mogły się wreszcie rozpocząć prace w terenie. Potrwają one kilka miesięcy - dodaje wójt.
czytaj dalej

Umowa na przebudowę drogi Emilin - Wola Mikorska podpisana

  • 12-03-2024
Już za kilka dni rozpoczną się prace przygotowawcze, związane z kolejną bardzo ważną inwestycją drogową, którą właśnie rozpoczynamy. Chodzi o przebudowę drogi Emilin - Wola Mikorska wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc oraz Jan Płusa, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowych PEUK SA podpisali dziś umowę na realizację tego zadania. Koszt tej inwestycji to 6.854.999 zł.
 
Najpierw na liczącym nieco ponad 1,1 km odcinku między Emilinem a skrzyżowaniem w stronę tzw. starej Zalesnej wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna. Następnie zostanie tam ułożona nowa nawierzchnia, wzdłuż drogi powstanie też ścieżka pieszo - rowerowa, chodniki, pobocza i zatoka autobusowa oraz oświetlenie. Czas na wykonanie tych prac to 18 miesięcy.
 
Jak podkreśla Konrad Koc, ta inwestycja jest bardzo ważna również ze względu na to, że budowa kanalizacji sanitarnej na tym odcinku jest niezbędna, by docelowo przejść z nitką kanalizacji pod drogą wojewódzką 484 w Woli Mikorskiej. To z kolei umożliwi budowę kanalizacji w Adamowie.
czytaj dalej

Trwa rozbudowa i przebudowa szkoły w Domiechowicach

  • 19-02-2024
Prace przy przebudowie i rozbudowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Domiechowicach ruszyły już na dobre. Obecnie prowadzone są tam prace ziemne, niezbędne do budowy nowego skrzydła budynku.
Na jego parterze będą się znajdowały pomieszczenia dla przedszkola, a na piętrze znajdą się nowe sale lekcyjne , pomieszczenia administracyjne szkoły, sanitariaty, etc. Poza tym część istniejącego budynku - ta, w której obecnie działa przedszkole, zostanie rozbudowana i zaadaptowana na żłobek.
 
- Prace potrwają jeszcze kilkanaście miesięcy i zdaję sobie sprawę z tego, że dla społeczności szkolnej może się to wiązać z pewnymi utrudnieniami. Staraliśmy się je zminimalizować - podkreśla Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów. - Za w przyszłym roku będziemy mieli w Domiechowicach nowoczesne, przestronne przedszkole, nowy żłobek oraz nowe pomieszczenia dla szkolnych pracowni. Mamy wizualizacje tego budynku, myślę, że spodoba się tak uczniom i ich rodzicom, jak i nauczycielom - podkreśla Konrad Koc.
 
Inwestycja zakończy się w przyszłym roku. Jej koszt to niemal 13,2 mln zł, przy czym część tej kwoty zostanie pokryta z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
 
To pierwsza z gminnych szkół, które będą przebudowywane. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Janowie, a Zespoł Szkolno - Przedszkolny w Kurnosie Drugim doczeka się budowy sali dla sekcji podnoszenia ciężarów i gimnastyki korekcyjnej. Z kolei w przyszłym roku powinna ruszyć przebudowa szkoły w Dobiecinie, a następnie szkoły w Dobrzelowie.
 
Poniżej wizualizacje przebudowanego obiektu Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Domiechowicach.
 
 
czytaj dalej

Rusza przetarg na przebudowę drogi przez osiedle Parasolka w Dobrzelowie

  • 13-02-2024
Ruszył przetarg na przebudowę i rozbudowę drogi przez osiedle Parasolka w Dobrzelowie. Jeśli wszystkie procedury przebiegną bez zakłóceń, roboty w terenie powinny rozpocząć się wiosną.
Przebudowa obejmie odcinek o długości 793 metrów. Droga zostanie odwodniona (powstanie tam kanalizacja deszczowa), nawierzchnia będzie miała szerokość 5 metrów, wybudowane zostaną tam też pobocza o szerokości 0,75 metrów oraz zjazdy do posesji.

- Wiem, że mieszkańcy od dawna czekają na tę inwestycję. Pod koniec 2022 roku zleciliśmy wykonanie projektu przebudowy tej drogi, pod koniec ubiegłego roku udało nam się na jej realizację pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, teraz możemy startować z samą realizacją tego zadania - mówi Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów.

Firma, która wygra przetarg, będzie miała 8 miesięcy na realizację całej inwestycji.
czytaj dalej

Umowa na modernizację oświetlenia w Dobrzelowie podpisana

  • 19-01-2024
W ciągu najbliższego miesiąca zmodernizowane zostanie oświetlenie uliczne w Dobrzelowie, usytuowane wzdłuż drogi, prowadzącej do osiedla Parasolka. Wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc oraz Andrzej Gryś i Jacek Gryś z firmy ELGOMET podpisali umowę na realizację tego zadania. Będzie ono polegało na modernizacji linii oświetleniowej w taki sposób, by istniejące wzdłuż tej drogi oświetlenie solarne, zostało zastąpione lampami typu LED.
Koszt tej inwestycji to nieco ponad 93 tys. zł.
czytaj dalej

W Korczewie i Oleśniku nowe drogi oddane do użytku

  • 22-12-2023
W Korczewie zakończyła się przebudowa głównej drogi, prowadzącej przez tę miejscowość. Prace toczyły się na odcinku 1.665 metrów. Droga zyskała szerokość 5 metrów, ułożona została tam nowa nawierzchnia, powstały wzdłuż niej pobocza, droga jest też odwodniona i odpowiednio oznakowana.
- To była jedna z większych inwestycji, jakie realizowaliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat - mówi Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów. - Efekt spełnia nasze oczekiwania, myślę, że mieszkańcy też są zadowoleni - dodaje wójt.
 
Zakończyła się też przebudowa drogi w Oleśniku,biegnącej obok świetlico - kaplicy. Nowa nawierzchnia została ułożona na dwóch odcinkach, liczących w sumie 828 metrów. Całość zyskała też nową podbudowę, powstało tam nowe oznakowanie. Droga zyskała szerokość od 4 do 4,5 metrów.
Na tym nie koniec, bo w najbliższych tygodniach rozpoczną się prace przy rozbudowie kolejnej drogi, tym razem na odcinku od ul. Brzozowej aż do drogi powiatowej w kierunku Rząsawy. Wykonawca zapowiada, że drogowcy rozpoczną swoje dziania w styczniu. Prace będą się toczyły na odcinku 2,5 km, zakończyć mają się do końca lipca 2024 roku.
czytaj dalej

Nowy chodnik w Myszakach już gotowy

  • 20-12-2023
Dokładnie 968 metrów długości ma chodnik, który powstał przy drodze powiatowej w Myszakach. Odbiór tej inwestycji już za nami.
- Jestem przekonany, że mieszkańcy z tego, jak to zadanie zostało wykonane, będą zadowoleni. Zależało nam na tym, żeby chodnik był wygodny i bezpieczny, a jednocześnie estetycznie wykonany - mówi Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów, który wspólnie z sołtysem Myszaków Feliksem Frączkowskim oraz pracownikami Referatu Inwestycji uczestniczył w odbiorze tej inwestycji.
 
Jako, że droga ma status drogi powiatowej, na odbiór zaproszeni zostali również Wicestarosta Jacek Bakalarczyk oraz dyrektor PZD Adam Rogoziński. Przypomnijmy, że Gmina Bełchatów przejęła od powiatu drogę w Myszakach właśnie po to, by wybudować tam chodnik. Inwestycja kosztowała 700 tys. zł i w całości została sfinansowana z budżetu gminy. Na tym nie koniec.
- W przyszłym roku chcemy wykonać brakujący odcinek chodnika w tej miejscowości, aż do budowanej obwodnicy wschodniej - podkreśla Konrad Koc.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 13

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022