Logo: BIP

Kultura

KGW mogą starać się o dofinansowanie:

Do 30 września koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski, o przyznanie im dofinansowania na realizację celów związanych z ich działalnością. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła już przyjmowanie wniosków. W tym roku na dotacje dla KGW przeznaczono 40 mln zł.
Wnioski mogą składać koła, które zostały wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. Wysokość pomocy zależy od liczby członków (wg danych wynikających z KRKGW). Jest to 3 tys. zł dla kół liczących nie więcej niż 30 członków, 4 tys. zł jeśli koło liczy od 31 do 75 członków i 5 tys. zł dla kół zrzeszających ponad 75 członków.
 
W tym roku można starać się o dofinansowanie na działania związane z następującymi obszarami:
  1. działalnością na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich;
  2. rozwojem przedsiębiorczości kobiet;
  3. inicjowaniem działań na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi;
  4. upowszechnianiem i rozwijaniem form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych;
  5. reprezentacją interesów środowiska kobiet wiejskich wobec organów administracji publicznej;
  6. rozwojem kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej.
Szczegóły na temat programu oraz dokumenty niezbędne do złożenia wniosku znaleźć można na stronie https://bit.ly/3h29ZBz
 
czytaj dalej

POLOWANIE NA UZNANIE PAŃ, CZYLI DZIEŃ KOBIET W ZDZIESZULICACH DOLNYCH:

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Zdzieszulicach Dolnych było w tym roku gospodarzem Gminnego Dnia Kobiet. Oprócz tradycyjnych życzeń, szampana i wspólnie zaśpiewanego „sto lat” dla licznie zebranych pań, nie zabrakło również artystycznego show. W tym roku występ przygotowali panowie, którzy wcielili się w role bohaterów popularnego programu „Szansa na sukces”. W tej właśnie formule wystąpili w programie artystycznym „Polowanie na uznanie Pań” i zaśpiewali polskie przeboje. Szlagiery śpiewali (w kolejności występowania): Czesław Bluszcz, Rafał Marek, Janusz Werecki, Paweł Lesiak, Konrad Koc, Rafał Furczyński, Adrian Ostrowski, Paweł Ciotucha, Piotr Kotas, Przemysław Gołąb.
czytaj dalej

LOKALNE, REGIONALNE I TRADYCYJNE - PORADNIK DLA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH:

Na terenie Gminy Bełchatów działa już aż 18 Kół Gospodyń Wiejskich. Dziś ich przedstawicielki i przedstawiciele spotkają się w świetlicy w Wólce Łękawskiej, by porozmawiać o kierunkach, w jakich koła mogą się rozwijać, o formach promocji czy pozyskiwaniu pieniędzy na swoją działalność.
czytaj dalej

ODSŁONIĘTO POMNIK UPAMIĘTNIAJĄCY ZAMORDOWANYCH CYWILÓW:

W Kalisku odsłonięto nowy pomnik, upamiętniający tragiczną śmierć dwunastu mieszkańców wsi Zawały i Zawadów. Niemieccy żołnierze rozstrzelali ich w tym właśnie miejscu 6 września 1939 roku. Nowy obelisk ufundowano dzięki staraniom Komitetu Społecznego Upamiętniania Historycznych Miejsc Parafii Łękawa. Zagospodarowano też teren wokół obelisku oraz nasadzono w jego pobliżu jałowce. Jest ich dwanaście, bo dwunastu mężczyzn niewinnie rozstrzelano 80 lat temu w Kalisku.
czytaj dalej

Nakręć film o swoim bohaterze, wygraj konkurs:

„Gdyby Cię nie było” to hasło konkursu filmowego, w którym mogą wziąć udział mieszkańcy gminy Bełchatów.
 
Zadanie konkursowe to nakręcenie trwającego maksymalnie trzy minuty filmu, przedstawiającego wybraną przez autora postać, która jego zdaniem zasługuje na miano lokalnego bohatera. W treści filmu choć raz powinien zostać użyty zwrot „Gdyby Cię nie było…”. W całym przedsięwzięciu chodzi o promowanie lokalnego patriotyzmu oraz kształtowanie wzorca autorytetu.
 
Na autorów najciekawszych materiałów czekają nagrody. Filmy można przesyłać do 11 sierpnia. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć w załączonym regulaminie.
 
czytaj dalej

VII PIKNIK STOWARZYSZEŃ:

Starosta Bełchatowski Waldemar Wyczachowski zaprasza na VII Piknik Stowarzyszeń, który odbędzie się 25 sierpnia 2018 roku na Placu Narutowicza. Chętne do wzięcia udziału w Pikniku i zaprezentowania swojej działalności stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe proszone są o zgłaszanie się drogą mailową pod adresem e-mail do 15 lipca 2018 roku.
czytaj dalej

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022