Aktualności

GMINNA WIGILIA W ZDZIESZULICACH DOLNYCH:

Już po raz osiemnasty mieszkańcy Gminy Bełchatów spotkali się na Gminnej Wigilii, organizowanej w Zdzieszulicach Dolnych. W tym roku w spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób, a zgodnie z tradycją wspólne świętowanie rozpoczęło się od wspólnie zaśpiewanej kolędy „Wśród nocnej ciszy”.
czytaj dalej

PARY MAŁŻEŃSKIE ŚWIĘTOWAŁY ZŁOTE GODY:

Dwie pary małżeńskie z terenu Gminy Bełchatów obchodziły 50. rocznicę ślubu. Z tej okazji Halina i Henryk Chałada z Domiechowic oraz Pelagia i Zdzisław Kuśmirek ze Zdzieszulic Dolnych odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane im przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę. Zaszczyt wręczenia tych odznaczeń przypadł Wójtowi Gminy Bełchatów, Konradowi Kocowi.
- Państwa przykład pokazuje, że prawdziwa miłość, oparta zaufaniu i przyjaźni, owocuje w piękny sposób. Jesteście wzorem dla młodych i tego Wam gratuluję – mówi Wójt Konrad Koc. Wójt Gminy Bełchatów miał też dla jubilatów prezenty, kwiaty i listy gratulacyjne. Podczas uroczystości nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana oraz odśpiewanego wspólnie „sto lat”.
A jaka jest recepta na szczęśliwy związek z 50-letnim stażem? Tutaj obie pary są zgodne: wzajemne zaufanie, przyjaźń, zrozumienie i kompromisy w życiu codziennym odgrywają największą rolę. Dzięki nim przez całe dekady można cieszyć się szczęśliwą i zgodną rodziną.
 
Zdjęcia z jubileuszu par małżeńskich można oglądać w zakładce Galeria Zdjęć oraz na Facebooku Gminy Bełchatów.
 
czytaj dalej

DOBRZELÓW ZWYCIĘŻYŁ W XXIV TURNIEJU GIER I ZABAW:

Ponad 70 uczniów klas I-III ze szkół prowadzonych przez Gminę Bełchatów, rywalizowało w XXIV Turnieju Gier i Zabaw, rozegranym w Szkole Podstawowej w Dobrzelowie. Młodzi sportowcy musieli sprawdzić się w sześciu konkurencjach. Były to: wturlanie piłki koszykowej, slalom sprawnościowy, sadzenie ziemniaków, bieg do szarfy, rzut woreczkiem oraz wyścig rzędów.
czytaj dalej

SPODZIEWANE UTRUDNIENIA NA DROGACH DO KOPALNI I ELEKTROWNI:

To ważna informacja dla wszystkich tych, którzy w środę, 11 grudnia 2019 roku, planują podróż drogami dojazdowymi prowadzącymi do bełchatowskiej kopalni i elektrowni. Właśnie tego dnia muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu, które są przewidywane w związku z planowanym protestem kibiców GKS Bełchatów.
czytaj dalej

TAKA CHOINKA TYLKO W KURNOSIE DRUGIM:

Świąteczną iluminację, zamontowaną na olbrzymim świerku, można już podziwiać w Kurnosie Drugim. Światełka zapalono podczas spotkania w którym udział wzięli mieszkańcy. Przy okazji można było skosztować świątecznych przysmaków: zupy grzybowej i pysznych ciast. Nie zabrakło również pieczonych na ognisku kiełbasek oraz oprawy muzycznej – świąteczne szlagiery przypomniał mieszkańcom Paweł Bauer.
czytaj dalej

OGŁOSZENIE W SPRAWIE PRZERW W DOSTAWIE WODY:

Urząd Gminy Bełchatów informuje o przerwach w dostawie w miejscowościach Wiktorów, Dobrzelów oraz Zawady.
czytaj dalej

UMOWA NA PRZEBUDOWĘ DRÓG NOWY ŚWIAT - LUDWIKÓW I ZDZIESZULICE DOLNE - KIELCHINÓW PODPISANA:

Wiosną 2020 roku pracownicy firmy P.U.H „DOMEX” Arkadiusz Mika, rozpoczną roboty związane z przebudową liczącego 600 metrów odcinka drogi Zdzieszulice Dolne – Kielchinów. Ułożą tam nową nakładkę i odtworzą przydrożne rowy, a prace na tym odcinku mają się zakończyć do końca czerwca 2020 roku. Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc oraz Arkadiusz Mika, prezes P.U.H. „DOMEX”, która wygrała przetarg na tę inwestycję, podpisali już umowy na realizację tych prac.
czytaj dalej

DOŁĄCZ DO AKCJI "CEGIEŁKA ZAMIAST PETARDY":

„Cegiełka zamiast petardy” to hasło akcji społecznej, którą zainicjowało Stowarzyszenie „Strapate Ranczo” z Korczewa. - Chcemy przekonać mieszkańców do tego, by zrezygnowali z kupowania sylwestrowych petard – mówi Stana Tilesova-Rychlewska, pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia. - Może ci, dla których pokazy sztucznych ogni są zabawą, nie zdają sobie do końca sprawy z tego, że dla wielu innych głośne wybuchy petard oznaczają cierpienie – podkreśla. - Wierzę, że żaden wrażliwy człowiek z empatią nie będzie po tej akcji obojętny wobec konsekwencji tej "zabawy" – dodaje.
czytaj dalej

WZROSNĄ STAWKI PODATKU TRANSPORTOWEGO:

Od 1 stycznia 2020 roku w Gminie Bełchatów wzrosną roczne stawki podatku od środków transportowych. Decyzje o podwyżce na ostatniej sesji podjęli Radni Gminy Bełchatów.
Zgodnie z uchwałą, podmioty zobowiązane do odprowadzania tego podatku w przyszłym roku zapłacą średnio o 10 procent więcej, niż obecnie.
czytaj dalej

DROGA Z ŁĘKAWY DO SŁOKU BĘDZIE PRZEJEZDNA:

Trwają prace, dzięki którym droga łącząca Łękawę ze Słokiem znów będzie przejezdna. Odcinek ten usian wybojami była już od dobrych kilku lat, a od ponad roku pozostawał właściwie nieprzejezdny po tym, jak przy okazji niedawnej przebudowy drogi wojewódzkiej 484 między Bełchatowem a Łękawą, wielu kierowców właśnie tędy objeżdżało odcinki objęte przebudową. W efekcie nawierzchnia na odcinku między Słokiem a Łękawą, która już była w złym stanie, została zdegradowana.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 12

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022