
Narzędzia i usługi
- Konsultacje z mieszkańcami
- › Aktualności
- › Podatki
- › Gospodarka komunalna
- › Ochrona środowiska
- › Oświata
- DOTACJA Z BUDŻETU GMINY
- › GOSPODARKA PRZESTRZENNA
- GOSPODARKA NIERUCHOMOŚCIAMI
- Raport o stanie gminy bełchatów
- Inwestycje gminne
- Zamówienia publiczne
- Organizacje pozarządowe i wolontariat
- Zarządzanie kryzysowe
- UNIA EUROPEJSKA
- › GKRPA
- Unia Europejska Fundusz Spójności
- Galeria zdjęć
- WFOŚiGW w Łodzi
- Ankiety i formularze
- Czyste powietrze
- Rządowy Fundusz Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych
- RZĄDOWY FUNDUSZ INWESTYCJI LOKALNYCH
- Patronat honorowy
- Powszechny Spis Rolny 2020
- Narodowy Spis Powszechny
- Deklaracja dostępności
- Cyberbezpieczeństwo - Baza wiedzy
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Janowie w nowym roku szkolnym będą mogli korzystać z punktu dydaktycznego „Zielona Kraina - uczy i bawi”. W ramach projektu przy szkole pojawił się ogród z pergolą, wiatą, wytyczonymi ścieżkami i z nowymi nasadzeniami. Z czasem stanie się on miejscem, w którym pojawić się powinno wiele gatunków owadów i drobnych kręgowców.
To, co dzieje się w ich ogrodzie dzieci będą mogły śledzić dzięki nowym lupom, lornetkom, mikroskopom czy pakietom wskaźnikowym PH, które w ramach projektu także trafiły do szkoły. Odkrywanie tajników przyrody ułatwią im plansze i gry edukacyjne, atlasy roślin i zwierząt, preparaty mikroskopowe. Dzieci będą też mogły obserwować zachowanie owadów i ptaków dzięki poidełkom, karmnikom czy hotelom dla owadów, które w ich „Ekopracowni pod chmurką” także się pojawią. Zgodnie z założeniem projektu, uczniowie będą się też troszczyć o stan roślin posadzonych w przyszkolnym ogrodzie.
Utworzenie punktu dydaktycznego „Zielona Kraina – uczy i bawi” kosztowało 57.336 zł, z czego 49.836 zł (czyli 90 proc. wartości projektu) pokryje dotacja Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.