
Narzędzia i usługi
- Konsultacje z mieszkańcami
- › Aktualności
- › Podatki
- › Gospodarka komunalna
- › Ochrona środowiska
- › Oświata
- DOTACJA Z BUDŻETU GMINY
- › GOSPODARKA PRZESTRZENNA
- GOSPODARKA NIERUCHOMOŚCIAMI
- Raport o stanie gminy bełchatów
- Inwestycje gminne
- Zamówienia publiczne
- Organizacje pozarządowe i wolontariat
- Zarządzanie kryzysowe
- UNIA EUROPEJSKA
- › GKRPA
- Unia Europejska Fundusz Spójności
- Galeria zdjęć
- WFOŚiGW w Łodzi
- Ankiety i formularze
- Czyste powietrze
- Rządowy Fundusz Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych
- RZĄDOWY FUNDUSZ INWESTYCJI LOKALNYCH
- Patronat honorowy
- Powszechny Spis Rolny 2020
- Narodowy Spis Powszechny
- Deklaracja dostępności
- Cyberbezpieczeństwo - Baza wiedzy
Aktualności
Droga Łękawa - Słok po remoncie
- 12-10-2021
Zakończyły się prace związane z remontem drogi Łękawa - Słok. W sumie prowadzone były na odcinku obejmującym 890 metrów. Gminna spółka komunalna prowadziła tam roboty z wykorzystaniem m.in. termosu do masy bitumicznej na gorąco oraz remontera.
Remont drogi był współfinansowany przez Gminę Bełchatów (20 tys. zł) i Nadleśnictwo Bełchatów (35 tys. zł). W odbiorze prac wzięli udział Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, Nadleśniczy Nadleśnictwa Bełchatów Jarosław Zając, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gminy Zofia Szumigaj - Grochocka oraz prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów, Mateusz Rogut.
- Choć droga Łękawa - Słok w znacznej części przebiega przez tereny leśne, to korzysta z niej wieli mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy w ten sposób skracają sobie czas dojazdu do pracy. Cieszę się, że po remoncie będzie mogła wszystkim służyć - mówi Jarosław Zając, Nadleśniczy Nadleśnictwa Bełchatów.
W przyszłym roku Nadleśnictwo planuje nasadzenia m.in. na działkach położonych przy drodze Łękawa - Słok, na terenie, na którym w ostatnim czasie był prowadzony wyręb lasu .
Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc mówi, że to już kolejne prace remontowe, które trzeba było przeprowadzić na tej drodze po jej komunalizacji. - Niestety, ubiegłoroczna zima w połączeniu z pracami prowadzonymi w związku z wyrębem drzewostanu sprawiły, że, mówiąc wprost, nawierzchnia drogi miejscami po prostu się rozpadła. Jestem przekonany, że technologia, którą teraz zastosowano, okaże się trwała - podkreśla Konrad Koc