Sport

SZANSA DLA MŁODYCH DRUŻYN PIŁKARSKICH:

  • 13-09-2019
Do 30 września potrwają zapisy do XX edycji turnieju „Z podwórka na stadion Puchar Tymbarku”. Dziecięce drużyny piłkarskie będą w kolejnych miesiącach rywalizować w etapach gminnych, powiatowych i wojewódzkich, by wreszcie zmierzyć się w ogólnopolskiej rozgrywce. Turniej rozgrywany będzie w trzech kategoriach wiekowych: U8, U10 i U12, na boisku rywalizować będą drużyny dziewcząt i chłopców. Za udział każdej drużyny w turnieju opiekunowie otrzymają piłkarskie upominki.
Aby zgłosić drużynę należy przejść do formularza rejestracyjnego klikając w przycisk „Zgłoś drużynę” na stronie www.zpodworkanastadion.pl, a następnie za pośrednictwem portalu „Łączy nas piłka” wypełnić formularz zgłoszeniowy. W razie pytań pomocy udziela Dział Wsparcia PZPN (tel.: 732 122 222 lub turniej~@~pzpn~.~pl).
 
Po zakończeniu zapisów, od października do marca rozegrane zostaną etapy gminne i powiatowe. Następnie najlepsze drużyny spotkają się w finałach wojewódzkich (od 18 marca do 26 kwietnia 2020 r.), których zwycięzcy w kat. U-10 i U-12 zmierzą się w finale ogólnopolskim w Warszawie (29 kwietnia – 2 maja 2020 r.). Nagrodą główną dla najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 będzie wyjazd na mecz reprezentacji Polski oraz spotkanie z piłkarzami i trenerem. Każde dziecko, które zagra w Turnieju otrzyma wyjątkowy medal.
 
Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym już od 13 lat firma Tymbark, a sponsorem brązowym od trzech edycji Electrolux. Rozgrywki objęte są Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją