Aktualności

Spółka komunalna z nowym sprzętem i nowymi możliwościami:

Samochód asenizacyjny i remonter nawierzchni dróg to nowe urządzenia, którymi dysponuje już Przedsiębiorstwo Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów. Dzięki nim zakres usług wykonywanych przez spółkę będzie większy.
 
- Liczymy też, że tej jesieni pogoda pozwoli jeszcze na to, żeby wykorzystać remonter do naprawy gminnych dróg – mówi Paweł Ciotucha, prezes PKTiUK. Urządzenie to pozwoli w szybki i profesjonalny sposób wykonywać naprawy nawierzchni.
 
Z koeli beczka asenizacyjna będzie wykorzystywana przez cały rok. Dzięki niej spółka będzie w stanie sama zabezpieczyć wywóz nieczystości z oczyszczalni ścieków w Zawadach (obecnie jest to zlecenie realizowane przez firmę zewnętrzną, a jego koszt to kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie). Poza tym spółka będzie też obsługiwać w tym zakresie gminne jednostki oraz w miarę potrzeb i możliwości realizować usługi zewnętrzne.
 
Remonter i samochód asenizacyjny można było kupić, dzięki pomocy finansowej, którą władze spółki uzyskały latem. Przedsiębiorstwo Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów uzyskało pożyczkę w kwocie 1 mln zł. Z tej sumy 550 tys. zł przeznaczono na spłatę zobowiązań wymagalnych (czyli tych najpilniejszych długów, jakie miała spółka). 200 tys. zł to suma, która będzie wykorzystywana w ramach rachunku bieżącego, natomiast 250 tys. zł przeznaczono na nowy sprzęt dla przedsiębiorstwa, czyli na remonter i samochód asenizacyjny.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022