Logo: BIP

News box

Żłobek w Niedyszynie oficjalnie otwarty:

W poniedziałek, 5 października, maluchy z terenu Gminy Bełchatów będą mogły po raz pierwszy uczestniczyć w zajęciach żłobka w Niedyszynie. Placówka została uruchomiona w ramach unijnego projektu „Twój żłobek w Gminie Bełchatów – Mali Giganci”, realizowanego przez Milenę Olejnik.
 
W piątek odbyło się oficjalne otwarcie tego obiektu, można też było na własne oczy przekonać się, jak wyglądają pomieszczenia żłobka. Placówka funkcjonować będzie na piętrze budynku należącego do gminnej spółki komunalnej. Na parterze działa tutaj już Gminne Przedszkole w Niedyszynie.
Wnętrza są nowoczesne i przestronne. - Tak naprawdę największa praca i wyzwanie dopiero przed nami. W poniedziałek, 5 października, rozpoczynamy zajęcia z dziećmi – podkreśla Milena Olejnik. - Jestem przekonana, że fachowa kadra, którą dysponujemy, nie tylko zapewni dzieciom opiekę, ale również sprawi, że odkrywanie kolejnych tajemnic otaczającego ich świata, będzie pełną uśmiechu przygodą.
 
- Jestem bardzo zadowolony, że tak długo wyczekiwana przez rodziców placówka, jak żłobek, wreszcie w Gminie Bełchatów rozpoczyna działalność – mówi Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc. - Samorząd, wobec trudnej sytuacji finansowej w jakiej się znajduje, nie podołałby utrzymaniu takiej placówki. Na szczęście znalazł się podmiot prywatny, który podjął się tego zadania i dzięki unijnemu dofinansowaniu możemy dziś cieszyć się tak pięknym żłobkiem. Dla mnie to radość tym większa, że żłobek powstał przy ścisłej współpracy z samorządem i działa w budynku, który należy do gminnej spółki – podkreśla Wójt Gminy Bełchatów.
 
Żłobek w Niedyszynie uruchomiony został w ramach projektu „Twój żłobek w Gminie Bełchatów – Mali Giganci”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz wdrażany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Wartość projektu to 1.202.792,40 zł, przy czym dofinansowanie wynosi 1.094.541,08 zł.
 
W placówce przygotowano miejsca dla 32 dzieci z terenu Gminy Bełchatów. Mogą tu uczęszczać maluchy w wieku od 20 tygodni do 3 lat. Żłobek będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 6.15 – 17. Miesięczny koszt pobytu dziecka w żłobku to 195 zł (w tym wyżywienie).
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022