News box

PRZEBUDOWA PRZEDSZKOLA W DOMIECHOWICACH:

W październiku powinna się zakończyć przebudowa Gminnego Przedszkola w Domiechowicach. Dzięki przeprowadzonym pracom na zajęcia będzie tam mogło uczęszczać pięćdziesięcioro dzieci.
 
Przebudowa przedszkola była koniecznością. Już rok temu sanepid warunkowo dopuścił do użytkowania pomieszczenia dla przedszkolaków.
- Zakładaliśmy, że będą to proste prace polegające na wyburzeniu ścianki i powiększeniu pomieszczenia dla jednej grupy – przyznaje Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc. - Jednak w praktyce okazało się, że konieczne będą roboty dużo droższe. Ich skala też jest większa niż w pierwotnych założeniach.

Wynikało to z wymogów, jakie nałożyła Państwowa Straż Pożarna. Ze względów bezpieczeństwa zalecono m.in. budowę ogniomurów, instalację dodatkowych drzwi ewakuacyjnych, montaż ognioodpornej stolarka. Takie elementy oznaczały nie tylko wyższe koszty, ale także dłuższy czas oczekiwania na zamówione okna i drzwi.
 
Koszt całości prac to nieco ponad 150 tys. zł (netto). Przebudową pomieszczeń przedszkola zajmuje się gminna spółka. Oprócz przebudowy sal i wymiany stolarki, zaplanowano też roboty, które poprawią estetykę i funkcjonalność pomieszczeń dla dzieci, m.in. wymianę wykładzin, nowe płytki w toaletach, malowanie ścian, wymianę instalacji.
 
Po zakończeniu inwestycji do przedszkola będzie mogło uczęszczać aż 50 dzieci. Na razie, do zcasu zakończenia remontu, zajęcia ma tylko starsza grupa (w szkolnej części budynku). Rodziców młodszych dzieci poproszono o kilka tygodni cierpliwości.
 
- Zależy nam na tym, żeby jak najszybciej remont w przedszkolu zakończyć i aby mogły ruszyć tam zajęcia dla dzieci – podkreśla Anna Więcławek, kierownik Referatu Oświaty UG Bełchatów. Jak zaznacza, po oddaniu nowych pomieszczeń do użytku, zostanie przeprowadzony nabór uzupełniający do przedszkola.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022